Eco-Friction - Hamulce Net

Przejdź do treści

Menu główne:

Eco-Friction

Klocki hamulcowe

Ferodo opracowało rodzinę bez-miedziowych i nisko-miedziowych materiałów hamulcowych, wyprzedzając ograniczenia prawne, Ferodo Eco-Friction™ już teraz osiąga doskonałe wyniki.

Prawo w niektórych stanach USA wymaga stopniowego usuwania miedzi z klocków hamulcowych, poczynając od ograniczenia jej zawartości do mniej niż 5% całkowitej masy klocka, aż do osiągnięcia ostatecznej procentowej zawartości poniżej poziomu 0,5%. Obecnie producenci pojazdów wymagają systemów hamulcowych z regulowaną zawartością miedzi, czyniąc materiały alternatywne standardem dla przyszłych pojazdów na wielu rynkach. Federal-Mogul już zagwarantował nowe kontrakty z odbiorcami na nisko-miedziowe i bez-miedziowe klocki hamulcowe Eco-Friction™ dla rodzin pojazdów w Północnej Ameryce i Europie.


Miedź jest kluczowym składnikiem w materiałach ciernych przeznaczonych do klocków hamulcowych o wysokiej wydajności - ograniczając zużycie klocków i tarczy, zmniejszając hałas i wibracje i biorąc udział w stabilizacji właściwości ciernych. Ten metal stanowi od 5 % do 20% masy materiału ciernego w przypadku typowych bezazbestowych klocków organicznych i klocków o niskiej zawartości stali stosowanych w Północnej Ameryce, Azji i Europie. Jednak obecność miedzi w klockach hamulcowych będzie regulowana i być może w końcu wyeliminowana ze względu na obawy związane z jej wpływem na środowisko naturalne.

Nie ma jednego składnika, który mógłby zastąpić miedź. Materiał cierny klocków hamulcowych składa się z od 20 do 30 składników, przy czym każdy z nich pełni różne funkcje. Gama Ferodo Eco-Friction™ korzysta z pełnego asortymentu materiałów, takich jak: siarczki metali, minerały, składniki ścierne, włókna, składniki ceramiczne i różne typy grafitu, aby móc osiągnąć te same właściwości w zakresie odporności na zużycie i charakterystyk ciernych jak klocki zawierające miedź.


T
esty wykazały, że klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction mają nad tradycyjnymi miedziowymi produktami istotną przewagę. Przykładowo, droga hamowania Volkswagena Golfa Mk6 z prędkości 100 km/h skróciła się o 10%, a przy próbie hamowania ze 115 km/h o 17%.

Obecnie klocki Ferodo Eco-Friction są używane na pierwszy montaż w nowym Audi A4 i najnowszej generacji aut Mercedes-Benz Klasy C. Niebawem pojawią się one również w modelach innych producentów.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego