Kolekcja Tabela - Hamulce Net

Przejdź do treści

Menu główne:

Kolekcja Tabela

Porady

KOLEKCJA TABELA
Jest w Warszawie taka kolekcja ludzkiej głupoty, że aż się wierzyć nie chce. A jednak ! Maciej Lewicki od wielu lat zajmuje się hamulcami od A do Z. Naprawia wszystko i robi to bardzo profesjonalnie. Mógłby napisać podręcznik dla warsztatowców. Dużo gada, ale są to niezwykle barwne opowieści, czasem anegdotki. Największe wrażenia na odwiedzających skromny warsztat na Wale Miedzeszyńskim (ul. Panoramy 16) sprawia kolekcja ilustrująca ludzką głupotę. Nie od dziś przecież wiadomo, że prawdziwymi przyczynami wielu wypadków są kiepskie opony, puste amortyzatory, wszelkiego rodzaju luzy układów kierowniczych oraz HAMULCE ! Proszę tylko popatrzeć na tę garść ilustracji. Dla porządku podajemy nr telefonu Maćka: (0-22) 6126266.

To się może każdemu przytrafić. Pęknięta w środku wentylowana tarcza. Za chwilę podzieli się na dwie i będzie tragedia. Nietrudno przewidzieć konsekwencje.

Każda tarcza hamulcowa ma swoją minimalną grubość. Ten kierowca „lekko” przekroczył ten wymiar. Do tego stopnia, że rant tarczy się oddzielił, a tym, co pozostało można się spokojnie ogolić. Należy się wobec tego zastanowić, w jaki sposób klocki hamulcowe miały jakikolwiek kontakt z prezentowaną tarczą ?

Ależ skąd takie obawy ! Pomysłowy kierowca uporał się również z tym problemem. Przecież wystarczyło dospawać kawałek żelastwa i już klocek mógł dosięgać tej tarczy – żyletki. Brawo !

Spawanie jest ulubionym sposobem naprawiania tarcz hamulcowych. Mamy tu kilka zdjęć ilustrujących pomysłowość naszych majsterkowiczów.

Można nawet pospawać pękniętą tarczę, potem oszlifować i jeździć.

Jak jest zbudowana tarcza wentylowana ? Żeby odpowiedzieć na to pytanie wystarczy jeździæ do takiego momentu, jak właœciciel samochodu, który dotarł do TABEL-a z samą wentylacją. Bo trudno nazwać takie „coś” tarczą hamulcową. Ciekawe, czy taka tarcza terkocze podczas hamowania ?

Kręcił, kręcił, aż ukręcił. Może chciał założyć tarczę od innego samochodu, której otwór piasty był odrobinę za mały ? Chciał tanio i dobrze, tylko mu nie wyszło...

I na koniec nitowane klocki. Patent amerykański, bo tak mają klocki do samochodów z USA. Troszkę inna technologia, ale próba w początkowej przynajmniej fazie – udana.

Miało byc zakończenie, ale życie bezustannie przynosi niespodzianki. Oto przewód hamulcowy, który "dzięki" obróbce spawalniczej juz przestał przeciekać. Na jak długo ?

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego