Zimmermann - Hamulce Net

Przejdź do treści

Menu główne:

Zimmermann

Tarcze hamulcowe

Od ponad 50 lat Otto Zimmermann GmbH produkuje wysokiej jakości tarcze i bębny hamulcowe na tzw. pierwszy montaż oraz na wolny rynek motoryzacyjny. Również wielu producentów części samochodowych nie posiadających własnych odlewni uzupełnia swoją ofertę w oparciu o dostawy z Otto Zimmermann.
W zakładzie w Sinsheim produkowane są zarówno standardowe wyroby, jak również tarcze nawiercane oraz dwuczęściowe, pływające, zaawansowane technologicznie, tarcze w unikatowej Formule Z.


COAT Z
Od 2008 roku Zimmermann oferuje tarcze hamulcowe z powłoką antykorozyjną o nazwie „Coat Z* – Anti – Corrosion”.
Oprócz atrakcyjnego wyglądu uzyskujemy uniknięcie groamdzenia się rdzy na piastach i brzegach tarcz, jak również tarcze powlekane nie wymagają usuwania powłoki tłuszczowej podczas montażu.

Tarcze sportowe
Tarcze hamulcowe sportowe Zimmermann Sport powstały na podstawie zebranych doświadczeń zdobytych w sporcie samochodowym. W sportowych tarczach Zimmermann połączono najwyższej jakości materiały odlewnicze z perforowaną powierzchnią cierną. Wiercona powierzchnia tarcz ma na celu odprowadzenie gazów i pyłow powstających podczas hamowania, co w znacznym stopniu poprawia skuteczność hamulców.

Tarcze Zimmermann Formula Z zostały zaprojektowane w celu połączenia prostego montażu z optymalną skutecznością hamowania w ekstremalnych warunkach obciążeń mechanicznych i cieplnych.
Dwuczęściowa tarcza z ruchomym, pływającym mocowaniem pozwala na znacznie większe obciązenia poprzeczne, zmniejsza ryzyko wystąpienia zniekształceń i rys. Olbrzymią zaletą jest znacznie mniejsza masa nieresorowana, bowiem flansza wykonana jest z lekkiego stopu. Zoptymalizowano również kształt kanałów wentylacyjnych.
Tarcze Formula Z można montować w samochodach bez żadnych przeróbek i konwersji.


 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego